1. Уважаемый гость! Если во время регистрации на сайте возникли проблемы, сообщите о них, пожалуйста, сюда: mihail@vilejski-uezd.by Вам обязательно помогут!

Трофеи за пользовательскую активность

Тема в разделе "Новости, объявления, идеи, предложения и жалобы", создана пользователем Сергей Жолнерович, 12 апр 2015.

?

Нужна ли в нашем сообществе система трофеев, поощряющая пользовательскую активность?

  1. Нужна

  2. Не нужна

  3. Не знаю, что это

Результаты будут видны только после голосования.
  1. Сергей Гулецкий

    Сергей Гулецкий Пользователь

    Регистрация:
    3 апр 2015
    Сообщения:
    342
    Фото & Видео:
    87
    Альбомы:
    3
    Симпатии:
    508
    Значит, я неверно Вас понял, прошу прощения. Дело не только в политике, но и в вопросах репутации «Вилейского уезда» в поисковых системах – для любого сайта очень важно, с каких именно ресурсов на него проставлены ссылки. Для нашего идеальные варианты: краеведческие, генеалогические, исторические, туристические и т.п. сайты-доноры (это кратко об одном из моментов из технологии продвижения (SEO)).
     
  2. Денис Х

    Денис Х Мегапользователь
    Активный пользователь

    Регистрация:
    18 июн 2015
    Сообщения:
    287
    Фото & Видео:
    3
    Симпатии:
    465
    Добрый вечер, например radzima.net там часто ищут предков. Есть много сайтов по краеведению. родоводам и истории. Но с ими надо согласовать. Ведь не каждый сайт захочет "рекламировать" своих конкурентов.
     
  3. Вінцэсяў праўнук

    Регистрация:
    12 июл 2016
    Сообщения:
    5
    Фото & Видео:
    22
    Альбомы:
    1
    Симпатии:
    28
    Добрай ночы, або раніцы, паважаныя сябры! Шмат парад мы бачым, гледзячы ў экран свайго камп'ютэра, у пошуках таго, што нас цікавіць. А што цікавіць Вас на гэтым сайце? Мінавіта мяне - мая гісторыя, мая продкі, гісторыя майго прозвішча. Звярніце ўвагу: іх усяго шасцёра хлапцоў, якія, гледзячы на тое, што адбываецца на сайце, жывуць гэтай справай. Усе ўмовы "жыцця" на рэсурсе прапісаны. Гэта складана? На мой погляд - не. Што патрабуецца ад нас?.. Крыху паклапаціцца аб іх справе. Я, на прыклад, не буду ні ў якім разе прапанаваць тыя матэрыялы або думкі, якія ідуць уразрэз з іх умовамі. Гэтыя хлапцы не прапануюць перарабляць гісторыю дзяржаў. Яны адкрываюць для Вас Вашу гісторыю. Вынікі мы робім самастойна.
    Вось іх прапановы:
    - апрацоўка матэрыялаў ( удакладненне прозвішч у гістарычных матэрыялах, размешчаных на сайце).
    Матэрыялаў шмат, як у тым самым архіве. Але з дапамогай "каталога-навігатара" пошук патрабуемага - лічаныя хвіліны. (На мой погляд,- праца, вынікі якой патрэбны кожнаму). Але, бачучы ўдзельнікаў той самай "індэксацыі", удзячных - жменька. Колькасць звяртання да матэрыяла паказваюць іншае. Бачыў я і гутаркі паводле "індэксацыі" ( складана, не хапае часу. Але дапамагаю так ці так). Дапамажыце ім тым, чым Вы валодаеце, бо гэта - ваша гісторыя, вашы разважанні, набытыя матарыялы.
    - матэрыял размешчаны і адкрыты для выкарыстання.
    Колькі часу і магчымасцей адміністратары прапануюць для нас, размяшчаючы той самы матэрыял у інтэрнэце.. А гэта ,часам, у асабістым плане, з'ява, немагчымая без іх дапамогі.
    Не жадаюць працаваць з vilejski-uezd.by - дапамажыце звычайным людзям найсці гэты сайт.
    Шчыра дзякую за тую асалоду адкрыцця новых віткоў майго радавода, Дзякую за тыя адкрыцці, якія я разам з вамі, зраблю ў будучым.
     
    malco, Денис Х, Вераника и 5 другим нравится это.
  4. Олег

    Олег Мегапользователь
    Активный пользователь

    Регистрация:
    16 апр 2015
    Сообщения:
    366
    Симпатии:
    422
    Ищу:
    Селявко, Вяжевич, Филистович, Гаврилик, Островский.
    География поисков:
    Вязынь (Селявки), Снипишки (Кучки), Бояры, Есьмановцы
    malco и С. Ж. нравится это.