1. Определить к какому приходу относился интересующий вас населенный пункт проще с помощью Карты православных и униатских приходов
  2. Уважаемый Гость! Генеалогические исследования на нашем портале стали намного удобнее, потому что у нас появился Каталог-навигатор по фамилиям Вилейского уезда. Обновление этого каталога происходит постоянно, и Вы тоже можете в этом помочь. Подробности здесь.
  3. Уважаемый гость! Если во время регистрации на сайте возникли проблемы, сообщите о них, пожалуйста, сюда: mail@vilejski-uezd.by Вам обязательно помогут!

Трофеи за пользовательскую активность

Тема в разделе "Новости, объявления, идеи, предложения и жалобы", создана пользователем Сергей Жолнерович, 12 апр 2015.

?

Нужна ли в нашем сообществе система трофеев, поощряющая пользовательскую активность?

1. Нужна

2. Не нужна

3. Не знаю, что это

Результаты будут видны только после голосования.
  1. Сергей Гулецкий

Сергей Гулецкий Администратор
    Команда проекта Техподдержка

Фото & Видео:
    87
    Альбомы:
    3
    Симпатии:
    459
    Ищу:
    Гулецкий, Жолнерович, Сухой, Савчиц, Нехведович, Ивашенко, Селявко, Устинович, Судникович, Сонич
    География поисков:
    Вязынь, Фальки, Озерец, Рыбчино, Пахомово, Ольшанка (Войшино, Лазарцы), Ивашиновичи, Речки, Кобузи, Будища, Криницы, Колесницы, Есьмановцы
    Значит, я неверно Вас понял, прошу прощения. Дело не только в политике, но и в вопросах репутации «Вилейского уезда» в поисковых системах – для любого сайта очень важно, с каких именно ресурсов на него проставлены ссылки. Для нашего идеальные варианты: краеведческие, генеалогические, исторические, туристические и т.п. сайты-доноры (это кратко об одном из моментов из технологии продвижения (SEO)).

2. Денис Х

Денис Х Мегапользователь
    Активный пользователь

Фото & Видео:
    3
    Симпатии:
    303
    Добрый вечер, например radzima.net там часто ищут предков. Есть много сайтов по краеведению. родоводам и истории. Но с ими надо согласовать. Ведь не каждый сайт захочет "рекламировать" своих конкурентов.

3. Вінцэсяў праўнук

Фото & Видео:
    22
    Альбомы:
    1
    Симпатии:
    28
    Добрай ночы, або раніцы, паважаныя сябры! Шмат парад мы бачым, гледзячы ў экран свайго камп'ютэра, у пошуках таго, што нас цікавіць. А што цікавіць Вас на гэтым сайце? Мінавіта мяне - мая гісторыя, мая продкі, гісторыя майго прозвішча. Звярніце ўвагу: іх усяго шасцёра хлапцоў, якія, гледзячы на тое, што адбываецца на сайце, жывуць гэтай справай. Усе ўмовы "жыцця" на рэсурсе прапісаны. Гэта складана? На мой погляд - не. Што патрабуецца ад нас?.. Крыху паклапаціцца аб іх справе. Я, на прыклад, не буду ні ў якім разе прапанаваць тыя матэрыялы або думкі, якія ідуць уразрэз з іх умовамі. Гэтыя хлапцы не прапануюць перарабляць гісторыю дзяржаў. Яны адкрываюць для Вас Вашу гісторыю. Вынікі мы робім самастойна.
    Вось іх прапановы:
    - апрацоўка матэрыялаў ( удакладненне прозвішч у гістарычных матэрыялах, размешчаных на сайце).
    Матэрыялаў шмат, як у тым самым архіве. Але з дапамогай "каталога-навігатара" пошук патрабуемага - лічаныя хвіліны. (На мой погляд,- праца, вынікі якой патрэбны кожнаму). Але, бачучы ўдзельнікаў той самай "індэксацыі", удзячных - жменька. Колькасць звяртання да матэрыяла паказваюць іншае. Бачыў я і гутаркі паводле "індэксацыі" ( складана, не хапае часу. Але дапамагаю так ці так). Дапамажыце ім тым, чым Вы валодаеце, бо гэта - ваша гісторыя, вашы разважанні, набытыя матарыялы.
    - матэрыял размешчаны і адкрыты для выкарыстання.
    Колькі часу і магчымасцей адміністратары прапануюць для нас, размяшчаючы той самы матэрыял у інтэрнэце.. А гэта ,часам, у асабістым плане, з'ява, немагчымая без іх дапамогі.
    Не жадаюць працаваць з vilejski-uezd.by - дапамажыце звычайным людзям найсці гэты сайт.
    Шчыра дзякую за тую асалоду адкрыцця новых віткоў майго радавода, Дзякую за тыя адкрыцці, якія я разам з вамі, зраблю ў будучым.

malco, Денис Х, Вераника и 5 другим нравится это.
  4. Олег

Олег Администратор
    Команда проекта

Симпатии:
    393
    Ищу:
    Селявко, Вяжевич, Филистович, Гаврилик, Островский.
    География поисков:
    Вязынь (Селявки), Снипишки (Кучки), Бояры, Есьмановцы
    malco и С. Ж. нравится это.