1. Уважаемый гость! Если во время регистрации на сайте возникли проблемы, сообщите о них, пожалуйста, сюда: mihail@vilejski-uezd.by Вам обязательно помогут!

Заславская волость

Тема в разделе "Минский уезд", создана пользователем Dia, 5 дек 2023.

  1. blackash

    blackash Мегапользователь

    Регистрация:
    21 дек 2017
    Сообщения:
    467
    Симпатии:
    428
    География поисков:
    Радошковичи, Гуя, Путники, Глушаны, Лисицы, Ермаки, Ломшино, Збаровичи, Агарки,
    Соломеревичи, Колоница, Бориски, Брагин, Бурки, Селец, Соболи, Листвин, Микуличи, Поповка /Ленино/
    "Мои" С(З)баревичи тоже есть. С Кривоносами и Тричами.
    P.S. Есть также фольварк "Гуя около деревни Гуя", Глушаны, Ермаки и т.д. Как они в этот реестр попали?
     
    #21 blackash, 2 сен 2024
    Последнее редактирование: 2 сен 2024
  2. Михаил

    Михаил Пользователь
    Команда проекта

    Регистрация:
    16 апр 2015
    Сообщения:
    2.048
    Фото & Видео:
    81
    Альбомы:
    2
    Симпатии:
    2.777
    Ищу:
    Сташкевичи, Соболевские и пр.
    География поисков:
    им. Илья и Лукавец с окрестностями
    Ого!
    І мая Ілля тут!
    Дзякую за ўважлівасць.
     
    Dia и Ingwar841 нравится это.
  3. Ingwar841

    Ingwar841 Мегапользователь
    Активный пользователь

    Регистрация:
    9 июн 2015
    Сообщения:
    1.223
    Симпатии:
    2.576
    У Іліі і Заслаўлі тады быз адзін уладальнік, значыць і Гуя тады яму належала. Заслаўе была галоўнай рэзідэнцыяй, а Ілія і Гуя "прыпісаныя" да яе "фальваркі", так як яны знаходзіліся ў адным павеце. Тады часта такое практыкавалі, калі ў адным павеце некалькі маёнткаў, іх адміністрацыйна аб'ядноўвалі ў адзін, і так падавалі часта ў рэестрах разам. Зараз з-за гэтага парой цяжка шукаць асобныя вёскі, бо яны могуць быць ісці разам з зусім іншымі, не суседнімі населенымі пунктамі. Такія прыклады ўжо не раз сустракаў
     
    Dia и Михаил нравится это.
  4. Ingwar841

    Ingwar841 Мегапользователь
    Активный пользователь

    Регистрация:
    9 июн 2015
    Сообщения:
    1.223
    Симпатии:
    2.576
    я толькі нешта дзве вёскі там не знайшоў, Стайкі і Старынкі, ці я не разбраў, ці яны неяк па іншаму запісаны. Бо Ярашы (суседнія з Старынкамі) есць, а Старынак няма і тыя ж Такары і РУшчыцы есць, а Стаяк няма
     
    Dia нравится это.
  5. blackash

    blackash Мегапользователь

    Регистрация:
    21 дек 2017
    Сообщения:
    467
    Симпатии:
    428
    География поисков:
    Радошковичи, Гуя, Путники, Глушаны, Лисицы, Ермаки, Ломшино, Збаровичи, Агарки,
    Соломеревичи, Колоница, Бориски, Брагин, Бурки, Селец, Соболи, Листвин, Микуличи, Поповка /Ленино/
    Вам лучше знать про владельцев Ильи и Заславля, но владельцы Гуи тут:
    Гуя.jpg
     
  6. Ingwar841

    Ingwar841 Мегапользователь
    Активный пользователь

    Регистрация:
    9 июн 2015
    Сообщения:
    1.223
    Симпатии:
    2.576
    Так тут жа і напісана што Гуя належала да графства Заслаўскага. Ілія таксама належала Глябовічам, пасля Сапегам. Не разумею што ж вас так здзіўляе.
     
  7. blackash

    blackash Мегапользователь

    Регистрация:
    21 дек 2017
    Сообщения:
    467
    Симпатии:
    428
    География поисков:
    Радошковичи, Гуя, Путники, Глушаны, Лисицы, Ермаки, Ломшино, Збаровичи, Агарки,
    Соломеревичи, Колоница, Бориски, Брагин, Бурки, Селец, Соболи, Листвин, Микуличи, Поповка /Ленино/
    В 1684 году? Вроде как Анне Огинской и Кристине Сапеги дочерей Катерины Радзивилов умершей в 1675 году. Я не удивляюсь, я уточняю.
     
  8. Ingwar841

    Ingwar841 Мегапользователь
    Активный пользователь

    Регистрация:
    9 июн 2015
    Сообщения:
    1.223
    Симпатии:
    2.576
    Вам цяжка загугліць каму Заслаўль і Ілія ў 1684 годзе належала? Нічога складанага, уж гэтая інфа знаходзіцца лёгка
     
  9. blackash

    blackash Мегапользователь

    Регистрация:
    21 дек 2017
    Сообщения:
    467
    Симпатии:
    428
    География поисков:
    Радошковичи, Гуя, Путники, Глушаны, Лисицы, Ермаки, Ломшино, Збаровичи, Агарки,
    Соломеревичи, Колоница, Бориски, Брагин, Бурки, Селец, Соболи, Листвин, Микуличи, Поповка /Ленино/
    Мне эта информация не настолько нужна, что бы ее искать.