1. Уважаемый гость! Если во время регистрации на сайте возникли проблемы, сообщите о них, пожалуйста, сюда: mihail@vilejski-uezd.by Вам обязательно помогут!

Projekt indeksowania opuszczonych nagrobków, kapliczek, krzyży oraz spisów rewizyjnych

Тема в разделе "Новости, объявления, идеи, предложения и жалобы", создана пользователем Wojciech Wierzbicki, 3 июн 2023.

  1. Wojciech Wierzbicki

    Wojciech Wierzbicki Местный

    Регистрация:
    7 авг 2019
    Сообщения:
    42
    Симпатии:
    67
    Ищу:
    Karnicki (карницки), Zaborowski(заборовский)
    География поисков:
    Parafianowo (Параф'янава),
    Cielesze ( Целяшы, Телеши)
    Mam na imię Wojtek

    Od półtora roku rozwijam hobbystycznie aplikację oraz stronę, będącą częścią większego projektu o tematyce genealogicznej/krajoznawczej/kulturoznawczej Pomysł powstał głównie z chęci zindeksowania zaniedbanych, opuszczonych grobów i innych obiektów jakich jest dużo m.in na terenech polskich sprzed II wojny (Białoruś, Ukraina).
    Postanowiłem umożliwić użytkownikowi zarówno indeksację zwykłych grobów jak i innych obiektów, np. kapliczek/krzyży przydrożnych.

    Główne zalety:
    - aplikacja mobilna działa w trybie offline (zapisane rekordy można wysłać później, jeśli nie mamy dostępu do internetu)
    - zarówno aplikacja mobilna jak i strona są w pełni responsywne, tzn. dostosowane do różnych rozmiarów ekranów (tablet, smarfton, komputer)
    - aplikacja moblina ma funkcję OCR-a (tzn. jest w stanie rozpoznać na zdjęciu odpowiednie litery).
    - geolokalizacja (dostępna mapa)
    - 2 tryby kolorystyczne (ciemny, jasny
    - 3 języki do wyboru (polski, angielski, białoruski)
    - kod aplikacji jest taki sam dla urządzeń z Android jak i iPhone (niestety ze względów finansowych nie mogę wdrożyć aplikacji do sklepu Apple'a bo nie mam fizycznego urządzenia)

    Aplikacja mobilna jest gotowa ale dalej rozwijana. Umożliwia rejestrowanie nagrobków i innych obiektów kultu religijnego.

    Docelowym kierunkiem w rozwoju samej strony jest połączenie funkcjonalności aplikacji mobilnej z możliwością łatwego indeksowania zupełnie innych rekordów z naciskiem np. na Rewizyjne Spisy Imperium Rosyjskiego. Na kilku forach, grupach wiele takich spisów jest częsciowo zindeskowanych problem w tym, że te dane są rozproszone w różnych typach dokumentów lub bezpośrednio w postach na forum.
    Na podstronie: https://genistry.pl/#/revisions
    włączyłem prototyp widoku z indeksowanymy spisami z jednego zbioru (który zaimportowałem na podstawie dokumentu z forum). Umożliwia wyszukanie po słowach kluczowych oraz wyświetlenie linku do strony oraz lokalizacji. W przyszłości chciałbym, aby każdy mógł takie rekordy dodawać sam (na takiej samej zasadzie jak teraz groby i kapliczki).Oczywiście tylko z poziomu strony - aplikacja mobilna ma umożliwiać dodawanie tylko rekordów z terenu (czyli groby i kapliczki).

    Strona internetowa w przeciwieństwie do aplikacji mobilnej jest jeszcze w wersji roboczej, nie wszystko jeszcze działa jak należy (nawigacja,szybkość)
    W następnej wersji planowane:
    - logowanie przez google/facebook,
    - rozbudowany panel użytkownika - wysyłanie wiadomości do innych, zmiana hasła, avatar
    - możliwość wyboru cmentarza z listy/dodanie nowego


    Nie zamierzam konkurować z innymi serwisami, których wiem, że jest trochę. Zależy mi najbardziej na:
    1. Alternatywie i na konsolidacji/połączeniu różnych danych genealogicznych w jednym portalu.
    2. Szybkiej indeksacji grobów z głównym uwzględnieniem tych najbardziej zaniedbanych/opuszczonych


    Byłbym wdzięczny za uwagi jak również testy. Jestem otwarty na modyfikacje/nowe funkcjonalności, a także pomoc w projekcie:)

    Link do aplikacji na Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.genistry.genistrymobile&hl=pl
    Link do strony: https://genistry.pl/#/
    Grupa na Telegramie: https://t.me/+T25uNjqAwiszMWZk

    "
     
    lazova, malco и Dia нравится это.
  2. Wojciech Wierzbicki

    Wojciech Wierzbicki Местный

    Регистрация:
    7 авг 2019
    Сообщения:
    42
    Симпатии:
    67
    Ищу:
    Karnicki (карницки), Zaborowski(заборовский)
    География поисков:
    Parafianowo (Параф'янава),
    Cielesze ( Целяшы, Телеши)
    Mam na imię Wojtek

    Od półtora roku rozwijam hobbystycznie aplikację oraz stronę, będącą częścią większego projektu o tematyce genealogicznej/krajoznawczej/kulturoznawczej Pomysł powstał głównie z chęci zindeksowania zaniedbanych, opuszczonych grobów i innych obiektów jakich jest dużo m.in na terenech polskich sprzed II wojny (Białoruś, Ukraina).
    Postanowiłem umożliwić użytkownikowi zarówno indeksację zwykłych grobów jak i innych obiektów, np. kapliczek/krzyży przydrożnych.

    Główne zalety:
    - aplikacja mobilna działa w trybie offline (zapisane rekordy można wysłać później, jeśli nie mamy dostępu do internetu)
    - zarówno aplikacja mobilna jak i strona są w pełni responsywne, tzn. dostosowane do różnych rozmiarów ekranów (tablet, smarfton, komputer)
    - aplikacja moblina ma funkcję OCR-a (tzn. jest w stanie rozpoznać na zdjęciu odpowiednie litery).
    - geolokalizacja (dostępna mapa)
    - 2 tryby kolorystyczne (ciemny, jasny
    - 3 języki do wyboru (polski, angielski, białoruski)
    - kod aplikacji jest taki sam dla urządzeń z Android jak i iPhone (niestety ze względów finansowych nie mogę wdrożyć aplikacji do sklepu Apple'a bo nie mam fizycznego urządzenia)

    Aplikacja mobilna jest gotowa ale dalej rozwijana. Umożliwia rejestrowanie nagrobków i innych obiektów kultu religijnego.

    Docelowym kierunkiem w rozwoju samej strony jest połączenie funkcjonalności aplikacji mobilnej z możliwością łatwego indeksowania zupełnie innych rekordów z naciskiem np. na Rewizyjne Spisy Imperium Rosyjskiego. Na kilku forach, grupach wiele takich spisów jest częsciowo zindeskowanych problem w tym, że te dane są rozproszone w różnych typach dokumentów lub bezpośrednio w postach na forum.
    Na podstronie: https://genistry.pl/#/revisions
    włączyłem prototyp widoku z indeksowanymy spisami z jednego zbioru (który zaimportowałem na podstawie dokumentu z forum). Umożliwia wyszukanie po słowach kluczowych oraz wyświetlenie linku do strony oraz lokalizacji. W przyszłości chciałbym, aby każdy mógł takie rekordy dodawać sam (na takiej samej zasadzie jak teraz groby i kapliczki).Oczywiście tylko z poziomu strony - aplikacja mobilna ma umożliwiać dodawanie tylko rekordów z terenu (czyli groby i kapliczki).

    Strona internetowa w przeciwieństwie do aplikacji mobilnej jest jeszcze w wersji roboczej, nie wszystko jeszcze działa jak należy (nawigacja,szybkość)
    W następnej wersji planowane:
    - logowanie przez google/facebook,
    - rozbudowany panel użytkownika - wysyłanie wiadomości do innych, zmiana hasła, avatar
    - możliwość wyboru cmentarza z listy/dodanie nowego


    Nie zamierzam konkurować z innymi serwisami, których wiem, że jest trochę. Zależy mi najbardziej na:
    1. Alternatywie i na konsolidacji/połączeniu różnych danych genealogicznych w jednym portalu.
    2. Szybkiej indeksacji grobów z głównym uwzględnieniem tych najbardziej zaniedbanych/opuszczonych


    Byłbym wdzięczny za uwagi jak również testy. Jestem otwarty na modyfikacje/nowe funkcjonalności, a także pomoc w projekcie:)

    Link do aplikacji na Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.genistry.genistrymobile&hl=pl
    Link do strony: https://genistry.pl/#/
    Grupa na Telegramie: https://t.me/+T25uNjqAwiszMWZk
     
    Санька, Ingwar841, malco и 5 другим нравится это.
  3. Wladek

    Wladek Пользователь

    Регистрация:
    24 янв 2022
    Сообщения:
    20
    Симпатии:
    7
    Ищу:
    Kuszel, Malewicz, Jankowski....
    География поисков:
    Волколата Бояры
    Witam ! ciekawa sprawa , mam zdjęcia z dwóch cmentarzy w Bojarach i Wołkołacie, gdzie są groby moich przodków - może rozgryzę Pański projekt. Pozdrawiam Władysław.
     
    malco, Dia и Wojciech Wierzbicki нравится это.
  4. Wojciech Wierzbicki

    Wojciech Wierzbicki Местный

    Регистрация:
    7 авг 2019
    Сообщения:
    42
    Симпатии:
    67
    Ищу:
    Karnicki (карницки), Zaborowski(заборовский)
    География поисков:
    Parafianowo (Параф'янава),
    Cielesze ( Целяшы, Телеши)
     
    Dia нравится это.
  5. Wojciech Wierzbicki

    Wojciech Wierzbicki Местный

    Регистрация:
    7 авг 2019
    Сообщения:
    42
    Симпатии:
    67
    Ищу:
    Karnicki (карницки), Zaborowski(заборовский)
    География поисков:
    Parafianowo (Параф'янава),
    Cielesze ( Целяшы, Телеши)
    Dia, DavAlex, Ingwar841 и 3 другим нравится это.
  6. Wojciech Wierzbicki

    Wojciech Wierzbicki Местный

    Регистрация:
    7 авг 2019
    Сообщения:
    42
    Симпатии:
    67
    Ищу:
    Karnicki (карницки), Zaborowski(заборовский)
    География поисков:
    Parafianowo (Параф'янава),
    Cielesze ( Целяшы, Телеши)
    Dodałem dzisiaj jeszcze około 2000 rekordów. Niektóre skazki można teraz też wyszukać po nazwisku.
    W zależności od sygnatury, link prowadzi do konkretnej wsi, a czasami tylko do pierwszej strony księgi.
    Tutaj wszystkie przeniesione indeksy
    [​IMG]
     
    polkaa, Dia, malco и 6 другим нравится это.
  7. Wojciech Wierzbicki

    Wojciech Wierzbicki Местный

    Регистрация:
    7 авг 2019
    Сообщения:
    42
    Симпатии:
    67
    Ищу:
    Karnicki (карницки), Zaborowski(заборовский)
    География поисков:
    Parafianowo (Параф'янава),
    Cielesze ( Целяшы, Телеши)
    Dzień dobry, na stronie: https://genistree.pl/
    włączyłem nowszą wersję wyszukiwarki do spisów rewizyjnych. Jest tam ponad 5000 rekordów - głównie te, które pochodzą z tego forum.
    1 przycisk - wyszukiwanie indeksów
    2 przycisk - prototyp do indeksowania spisów - trzeba wybrać odpowiednią księgę - niestety na razie opis jest w większości po polsku - pochodzi z innego źródła. Aby indeksować trzeba się wcześniej zalogować.

    W głównym menu można zmienić język strony na Białoruski.
    Będę wdzięczny za uwagi

    Tutaj jeszcze film pokazujący jak to działa. Przepraszam, że tylko w języku polskim:)



    [​IMG]
     
    lazova, kiessling, malco и 3 другим нравится это.